Dobrý pocit
Váš košík zatím neobsahuje žádné dobro.
Změníte to?
 • Úvod
 • Udržitelné firemní dárky na míru

Udržitelné firemní dárky na míru

Přemýšlíte, kde seženete dárky pro vaše zaměstnance a partnery? Nakup na Dobro přináší pestrý sortiment smysluplných udržitelných dárků a reklamních předmětů, které potěší nejen obdarované, ale i společnost a přírodu. Současně vytváří dobrou práci pro více než desítku handicapovaných zaměstnanců a přináší jim možnost osobního rozvoje. Na ekologické zero waste balení navazuje zcela unikátní 100% uhlíkově neutrální ekologická doprava. Zákazníci mohou minimalizovat svou uhlíkovou stopu také nákupem sazenic stromů a přispět tak na obnovu českých lesů po kůrovcové kalamitě. O výsadbu stromů se postará organizace PEFC.

Sedmero tipů, jak nakupovat dárky udržitelně

 1. Vybírejte s láskou a s rozmyslem. Je důležité vybírat takové dárky, které se obdarovanému hodí, a které (opakovaně) využije, jako např. hrnek, ekologická lahev nebo termoska.
 2. Šetřete a chraňte zdroje. Místo řezaných květin kupte seed bomby, které v sobě ukrývají budoucí louku. Darujte vánoční přání na rostoucím papíru, z něhož vyrostou bylinky. 
 3. Probuďte v sobě kreativní duši, která plete, šije, vaří, peče, stříhá, lepí, upcykluje...
 4. Nakupujte lokálně. Nejšetrnější je pořídit dárek od organizací, které balí ekologicky a dopravují bez zanechání uhlíkové stopy.
 5. Zážitek je taky dárek. Ne nadarmo se říká, že to nejcennější, co můžeme druhému darovat, je čas. A ne vždy musí mít dárek materiální podobu. 
 6. Dejte přednost fair trade výrobkům. Dáte tím najevo, že myslíte i na svobodu a důstojnost jejich producentů.
 7. Nezapomínejte na druhé. Co jednoho potěší, druhému může pomoct. Hledejte předměty, které byly vyrobeny v neziskových organizacích a chráněných dílnách.

Proč vybírat dárky na e-shopu Nakup na Dobro?

 • Najdete u nás pouze udržitelné dárky s dopadem.
 • Nákupem na dobro uděláte radost obdarovanému, naší planetě, i tomu, kdo ho vyrobil.
 • Samozřejmostí je naše individuální péče a osobní přístup ke každé firemní objednávce.
 • Vybrané dárky vám obrandujeme a na míru upravíme.
 • Zkompletujeme firemní dobro balíčky i z vašich dárků.
 • Na celý nákup včetně dopravy získáte náhradní plnění.

Tipy na dárky, kterými můžete odpovědně obdarovat vaše zaměstnance a partnery

 

Dárkové sady kampotského pepře

Jsou vyrobeny z českého dřeva a skla, zdarma je pak gravírování vašeho loga či jména do dřeva, stejně jako luxusní dárkové balení, které se vždy kompletuje ručně. 100% organický fair trade produkt, s láskou sbíraný, sluncem sušený a ručně kontrolovaný – kuličku po kuličce.

Vína, která potěší nejen vaše chuťové buňky, ale také myslí na ostatní

U nás najdete vína, která pomáhají seniorům, nebo jsou hrdými držiteli značky BIO. V nabídce Nakup na Dobro máme i šikovné sady s designovým upcycle prkýnkem nebo karafou. Je zcela na vás, které z nich dáte přednost vy. 

Dárky, ve kterých spojíte hřích s dobrým skutkem

Vaječňák a cukroví vám nedá jenom teplý pocit u srdce, že pomáhate, ale omámí i vaše chuťové pohárky. Sociální podnik vytváří pracovní příležitosti pro lidi s handicapem a taky nabízí ručně vyráběné produkty, které vznikají pod rukama mistra v oboru a jsou připraveny z kvalitních surovin a dle tradičních receptur. GULE – to je gastronomie umožňující lidem existovat.

Káva, čaje nebo sirupy? Univerzálnější dárek asi neexistuje

Na Nakup na Dobro najdete vše, od degustační sady káv přes bylinné čaje až po vánoční sirupy, které navodí tu správnou sváteční atmosféru. Káva, kterou máme v nabídce, je bio nebo s certifikací Fairtrade. Koupí kávových produktů můžete podpořit mnohé projekty, které vás určitě chytnou za srdce, třeba:

 • Sociální podnik, který spolupracuje s lidmi s mentálním a fyzickým handicapem.
 • Chráněnou dílnu v Brně, která poskytuje plnohodnotné pracovní uplatnění pro handicapované zaměstnance.  
 • Chráněné pracoviště, které v Praze založilo první kavárnu s neslyšící obsluhou.

Kniha nejen pro děti s limitovanou čokoládou

Napínavé vyprávění pro rodiče a děti o světě, který se nenávratně mění. To je kniha naší zakladatelky Lucie Mádlové a spisovatelky Barbary Nesvadbové Mia a svět.  Z každého prodaného výtisku knihy věnujeme 50 Kč ve prospěch organizace Junák - český skaut na rozvoj skautských aktivit a výprav dalších holek a kluků za lepším světem. Jako bonus jsme ke knize připravili limitovanou edici čokolády od rodinné firmy Herufek Chocolate. Obal čokolády zdobí ilustrace Renáty Fučíkové.

 

Dárek, kterým přispějete k cirkulární ekonomice

Zápisník je dárek, který se vždy hodí. Ten náš je navíc ukrytý v bezpečí pevného obalu vyrobeného z ekologicky vyčištěného banneru, který zakrýval budovu Národního muzea na pražském Václavském náměstí.

Originální kapsička s ilustrací Malého prince

Kdo by neznal příběh pilota, který havaroval se svým letadlem na Sahaře... Citát z knihy spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho říká, že člověk dokáže vidět jasně jen srdcem. A protože víme, že i vy máte dobré srdce, vytvořili jsme limitovanou edici svačinových kapsiček Nakup na Dobro právě na motivy Malého prince. Vyrobili jsme je se sociálním podnikem Green Smile, který s láskou propojuje ekologický způsob života a pomoc lidem s handicapem. A vy tak nyní můžete obdarovat své zaměstnance i partnery kapsičkou, která pomáhá a nese s sebou víc než jen jedno poselství.

Pošlete dobro dál do světa

Dárek pro firemní klienty nemusí mít vždy materiální podobu. Každý má rád jiný kousek Dobra. A proto v Nakup na Dobro přinášíme také dárky, kterými můžete darovat dobrý pocit. Necháme na vás, jestli budete chtít pomoci ženám, které přišly o domov nebo obživu, nebo pošlete Dobré víly na návštěvu do dětského domova. A pro nerozhodné nabízíme voucher na Nákup na Dobro v našem e-shopu v hodnotě 300 Kč, 500 Kč nebo 1 000 Kč. A voucher to není jen tak ledajaký. Vyrobili jsme ho pro vás z rostoucího papíru. Po zasazení vám z voucheru vykvete louka plná lučního kvítí.

Nakupte u nás a uplatněte tzv. náhradní plnění

O tom, že se nákup firemních dárků na e-shopu Nakup na Dobro skutečně vyplatí, svědčí i fakt, že na celý nákup včetně dopravy získáte náhradní plnění. Nemůžete-li totiž sami zaměstnávat handicapované, můžete nakoupit služby či produkty od podniků, které zaměstnávají více než 50 % osob s handicapem na chráněném trhu práce. A protože samotný provoz e-shopu Nakup na Dobro zajišťují kolegyně a kolegové se zdravotním handicapem, můžete náhradní plnění uplatnit u nás.

Komu tím zároveň pomůžete?

Například neslyšícího Ondru, který by kvůli handicapu hledal pracovní příležitosti velice obtížně. V Nakup na Dobro má na starosti kompletaci objednaného zboží. Nákupem na Dobro mu tak dáte práci a zlepšíte kvalitu jeho života. Stejně tak jako další desítce lidem s handicapem, kteří u nás pracují.

Nenašli jste u nás to pravé Dobro?

Rádi vám sestavíme balíček přesně na míru. Vyberte si z našeho e-shopu libovolné produkty, my vám z nich rádi vytvoříme udržitelné dobro balíčky. Přidáme vám do nich také vaše propagační materiály či již zakoupené nebo vyrobené dárky.

Mohlo by vás zajímat

Nakupte na Dobro ve Westfield Chodov!

Den před Black Friday jsme postavili náš prodejní pop-up stánek v prostorách nákupního centra Westfield Chodov. Náš e-shop s udržitelnými dárky se dostal na období Vánoc do offline světa, ve kterém vás přivítají naši zaměstnanci s hendikepem. Jsou připraveni poradit vám a ukázat vybraný vánoční sortiment, který jsme si pro vás v Nakup na Dobro připravili.  

 

Jako jedni z prvních se můžeme pochlubit logem Udržitelný e-shop

Žijeme v době, kdy je zcela nezbytné věnovat se otázkám udržitelnosti a zachování naší planety pro život náš i našich potomků. Proto Heureka, Visa, Komerční banka a Asociace společenské odpovědnosti představili projekt pro všechny e‑shopy, které s tímto názorem souhlasí a chtějí pro to něco udělat. Smyslem projektu “Udržitelný e-shop” je podpořit a motivovat e-shopy, které se snaží o udržitelný provoz a myslí na dopady svého podnikání. 

Čím více plateb přes Google Pay, tím více dobra!

Pokud od dnešního dne zaplatíte svou objednávku na Nakup na Dobro přes Google Pay, ve spolupráci se společností Google a organizací PEFC za vás vysadíme jeden strom. Podpoříte tak obnovu lesů na Vysočině a navíc snížíte uhlíkovou stopu svých nákupů. Kolik stromů společně vysázíme? Nahlédněte s námi do zákulisí natáčení vánočního spotu pro Google Pay a načerpejte atmosféru našeho udržitelného e-shopu. 

U nás najdete jenom udržitelné dárky, které robí radost obdarovanému, těm co dárky vyrobili, a v neposlední řadě i planetě.
Tipy na dárkové balíčky pro udržitelnější Vánoce

Vánoce jsou za dveřmi. A protože víme, že Vánoce jsou jedny z nejvíc neudržitelných svátků vůbec, rozhodli jsme se s tím v Nakup na Dobro zatočit. U nás najdete jen udržitelné dárky, které udělají hned trojí radost - obdarovanému, lidem, kteří pro vás dárky s láskou vyrobili, a v neposlední řadě také planetě. 

Náhodný výběr dobra

Detail
.pepper..field
Sada s mlýnkem z českého jasanu

Ručně vyráběný mlýnek z českého masivního jasanu,  české zkumavky s 3 x 75 g všech Kampotských pepřů a krabička z Poličky.

3 499 Kč
Detail
Detail
Tichý svět
Káva Nakup na Dobro z Tiché kavárny

První pražská kavárna s neslyšící obsluhou nabízí jedinečnou směs kávy, namíchanou pouze pro tento e-shop.

185 Kč
1 233 Kč/1kg
Detail
Detail
Tichý svět
Káva Nakup na Dobro z Tiché kavárny

První pražská kavárna s neslyšící obsluhou nabízí jedinečnou směs kávy, namíchanou pouze pro tento e-shop.

185 Kč
1 233 Kč/1kg
Detail
Detail
Tichý svět
Online osvětový workshop o světě neslyšících

Poznejte svět neslyšících! Nabízíme praktický interaktivní workshop o světě neslyšících i s ukázkou základů českého znakového jazyka.

3 590 Kč
Detail
Detail
Tichý svět
Online skupinový kurz znakového jazyka pro začátečníky

Díky online výuce se můžete učit znakový jazyk s neslyšícím lektorem z pohodlí domova a ušetříte čas.

3 390 Kč
Detail
Detail
Tichý svět
Odličovací kosmetické tampony

Praktické a pratelné odličovací tampony, které nezatěžují přírodu a životní prostředí. Aby vám je pračka „nesežrala“, tampony jsou dodávány v pytlíku vhodném na praní. 

130 Kč
Detail
Detail
Econea
laSaponaria Krém na ruce s damašskou růží BIO

Krém na ruce z olivového oleje v BIO kvalitě a návykovou vůní, který zregeneruje namáhané a unavené ruce a stane se jejich nejlepším přítelem.

155 Kč
Detail