Dobrý pocit
Váš košík zatím neobsahuje žádné dobro.
Změníte to?
6 jednoduchých změn pro zero waste domácnost

Ročně po sobě necháme planetě přes 2,12 miliardy tun odpadu. Je tak ku prospěchu, že pojem zero-waste se začíná skloňovat čím dál častěji. Nenechte se vyděsit představou, že už si domů nesmíte přinést žádný odpad. Vnímejte zero waste spíše jako návod na to, jak se chovat udržitelně ve všech sférách svého života. Stačí začít malými krůčky. Pro vaše Dobro jsme dali dohromady 6 tipů, jak začít s domácností bez odpadu.

Pořiďte svým blízkým originální vánoční dárky bez stresu a šetrně k přírodě

Přemýšlíte nad tím, čím letos obdarujete své blízké? Pokud vám není lhostejný stav naší planety, určitě vybírejte jen ze segmentu udržitelných dárků, v němž jsou dnes již naprostou samozřejmostí nejen eko obaly ale i další vychytávky jako například zelená doprava. Jedině tak budete mít ze svého nákupu skutečně radost vy, obdarovaní i příroda. Vedle věcných darů můžete navíc v dnešní době jednoduše šáhnout i po nespočtu různých voucherů na pomoc přírodě či zvířatům. Nakupujte na dobro, ohleduplně a bez stresu! Potřebnou inspiraci najdete v našich tipech.

Jako jedni z prvních se můžeme pochlubit logem Udržitelný e-shop

Žijeme v době, kdy je zcela nezbytné věnovat se otázkám udržitelnosti a zachování naší planety pro život náš i našich potomků. Proto Heureka, Visa, Komerční banka a Asociace společenské odpovědnosti představili projekt pro všechny e‑shopy, které s tímto názorem souhlasí a chtějí pro to něco udělat. Smyslem projektu “Udržitelný e-shop” je podpořit a motivovat e-shopy, které se snaží o udržitelný provoz a myslí na dopady svého podnikání. 

Čím více plateb přes Google Pay, tím více dobra!

Pokud od dnešního dne zaplatíte svou objednávku na Nakup na Dobro přes Google Pay, ve spolupráci se společností Google a organizací PEFC za vás vysadíme jeden strom. Podpoříte tak obnovu lesů na Vysočině a navíc snížíte uhlíkovou stopu svých nákupů. Kolik stromů společně vysázíme? Nahlédněte s námi do zákulisí natáčení vánočního spotu pro Google Pay a načerpejte atmosféru našeho udržitelného e-shopu. 

U nás najdete jenom udržitelné dárky, které robí radost obdarovanému, těm co dárky vyrobili, a v neposlední řadě i planetě.
Tipy na dárkové balíčky pro udržitelnější Vánoce

Vánoce jsou za dveřmi. A protože víme, že Vánoce jsou jedny z nejvíc neudržitelných svátků vůbec, rozhodli jsme se s tím v Nakup na Dobro zatočit. U nás najdete jen udržitelné dárky, které udělají hned trojí radost - obdarovanému, lidem, kteří pro vás dárky s láskou vyrobili, a v neposlední řadě také planetě. 

Udržitelné firemní dárky na míru

Přemýšlíte, kde seženete dárky pro vaše zaměstnance a partnery? Nakup na Dobro přináší pestrý sortiment smysluplných udržitelných dárků a reklamních předmětů, které potěší nejen obdarované, ale i společnost a přírodu. Současně vytváří dobrou práci pro více než desítku handicapovaných zaměstnanců a přináší jim možnost osobního rozvoje. Na ekologické zero waste balení navazuje zcela unikátní 100% uhlíkově neutrální ekologická doprava. Zákazníci mohou minimalizovat svou uhlíkovou stopu také nákupem sazenic stromů a přispět tak na obnovu českých lesů po kůrovcové kalamitě. O výsadbu stromů se postará organizace PEFC.

Zápisník je dárek, který se vždy hodí. Ten od Forewear je vyroben ze starého oblečení, které spoustě lidí leží bezúčelně ve skříni.
Jak problémy s textilním odpadem řeší projekt FOREWEAR?

Zápisník je dárek, který se vždy hodí. Ten od FOREWEAR je vyroben z recyklované netkané textilie ze zbytkového textilu. Navíc ve FOREWEAR řeší téma nevyužitého oblečení, které spoustě lidí leží bezúčelně ve skříni, a přetváří zbytkový textil v krásné a praktické recyklované výrobky, které jsou navíc ekologické a mají sociální přesah díky ušití v chráněné dílně. A taky vám vyřeší věčné dilema, jaký smysluplný firemní dárek pro tento rok či událost zase vymyslet. Celý projekt má ale daleko větší pozitivní dopad.

Barbara Nesvadbová napsala výpravnou knížku pro děti. Hlavní hrdinkou je holčička zachraňující planetu

Na pulty knihkupectví právě zamířila unikátní kniha pro děti s názvem Mia a svět od autorek Barbary Nesvadbové a Lucie Mádlové. Poutavý příběh děti provází současným světem takovým, jakým je a učí je, aby měly rády svou planetu a přemýšlely o její budoucnosti. K lepšímu pochopení ne úplně lehkých a vždy veselých témat slouží zdařilé výpravné ilustrace Renáty Fučíkové, Evy Bartošové a Zuzana Mulíčkové. Knihu vydalo nakladatelství Albatros a jejím odborným garantem je Asociace společenské odpovědnosti.

Jak vybavit děti do školy prakticky, originálně a navíc odpovědně? Pořiďte jim školní potřeby na Nakup na Dobro

Prázdniny utekly jako voda a nespočet rodičů si nyní láme hlavu nad výběrem vhodných školních pomůcek. Jak se správně zorientovat v nepřeberném množství nejrůznějších značek i materiálů? V první řadě zkuste myslet ekologicky a ekonomicky zároveň. Na trhu je totiž celá řada produktů, které vašim potomkům můžou věrně sloužit i několik let. A navíc jsou šetrné k naší planetě. Vhodnou inspiraci najdete na e-shopu Nakup na Dobro, kde ke spoustě udržitelných vychytávek (nejen) do školy, můžete rovnou přikoupit také trochu dobra pro ostatní. A co je tu k mání pro školáky?

Jak vidí náš projekt programátoři a tvůrci?

Když se kácí les a staví se e-shop na míru, tak často létají třísky. U e-shopu nakupnadobro.cz ale třísky nejen nelétají, ale právě naopak se na Vysočině stromy sází. A to je jeden z mnoha motivů, proč se do projektu zapojila i IT společnost Elasticr, která má vývoj e-shopu na starosti. Jak velký tým na tomto projektu pracoval? Co kolegy z Elasticru na e-shopu nakupnadobro.cz nejvíce baví a proč se rozhodli do projektu tohoto typu jít? Dozvíte se z dnešního článku.