Dobrý pocit
Váš košík zatím neobsahuje žádné dobro.
Změníte to?
Udržitelná výbava na letní DOBROdružství!

Nachystat svačiny, upéct sušenky, vymyslet zábavu na (ne)vinné večery. Je horko - nezapomenout lahve na vodu. A taky na děti. Podrbat kocoura za ušima a - kafe, hlavně si vypít to kafe. Čeká vás mise, bláhovými občas nazývaná také jako “dovolená”, nebo se chystáte na riviéru do parku u činžáku? U nás ulovíte všechny nezbytnosti udržitelného léta. Jo. I to kafe. Tady jsou naše tipy: 


 

Potěšte blízké i svou peněženku

Společně s naším partnerem udržitelných nákupů Hello bank! jsme dali hlavy dohromady a vymysleli způsob, jak vám zážitek z našeho e-shopu ještě o kus více zpříjemnit. Jste zvědaví? Od 1. června můžete zaplatit svůj nákup HelloPay kartou a získat 5 % z každého nákupu zpět (až do výše 500 Kč měsíčně).

Dopřejte svému dítku Dobro

Dětský den se pomalu blíží a rodiče už začínají přemýšlet, jak své ratolesti, ať už ty nejmladší, tak starší, potěšit nějakou drobností. S dětmi oslavujeme tento jejich den už od roku 1954 a tradic, oslav a akcí se od té doby zaběhlo plno. Proč tento den neozdobit ještě o další pěknou perličku - udržitelnost?

Udělejte mamince radost na Den matek dárkem, co pomáhá i dál

Jaro přichází s mnoha drobnými radostmi - rozkvétající příroda, první teplé večery i příjemné svátky, jako První máj nebo Den matek. Právě na druhou květnovou neděli většina z nás sháníme dárek pro své maminky, abychom oslavili je, jejich péči i mateřskou lásku.

Slavte s námi Den Země každý den. Přinášíme tipy, jak na to!

Den Země se poprvé slavil v USA v roce 1970 jako celonárodní manifest za životní prostředí, a to ve snaze získat politickou podporu v otázkách životního prostředí. Už tenkrát bylo hnutí poháněné mladou generací. OSN vyhlásila Mezinárodním Den Země o rok později. A my jsme se rozhodli v tomto hnutí pokračovat. 

Soutěž ShopRoku zná své vítěze. Cenu Udržitelného e-shopu získalo Nakup na Dobro

Třináctý ročník soutěže ShopRoku, kterou každoročně vyhlašuje nákupní rádce Heureka.cz, už zná své vítěze. Oblíbené soutěžní klání, kde zákazníci a odborná porota každoročně volí nejpopulárnější, nejzajímavější a nejkvalitnější e-shopy českého internetu, se letos rozrostlo o jednu zcela novou kategorii. Vedle tradičních „disciplín“ se tak poprvé v historii oceňovala také udržitelnost. Cenu Udržitelného e-shopu roku získal e-shop Nakup na Dobro, jehož základní hodnotou jsou aspekty udržitelnosti. 

„Kytky pro babi a dědu“ předány. A Dobra bylo na rozdávání!

Před nějakou dobou jste s námi mohli přičichnout ke květinám, ve kterých převažuje vůně Dobra. „Kytek pro babi a dědu“, které připravují květinářky s epilepsií, jste koupili rovných 200. Symbolicky na Mezinárodní den žen jsme se vypravili za babičkami do Domu s pečovatelskou službou „Šlejnická“, abychom jim předali vaše Dobro. Díky fotografiím Petra Hricka můžete pocítit atmosféru, která panovala, i na dálku.

Jak velká bude naše uhlíková stopa? Necháváme si ji změřit!

Naším snem je změnit nákupní chování zákazníků směrem k udržitelnosti – u jednotlivců počínaje, velkými firmami konče. Razíme ale pravidlo, že začít musíme vždy u sebe, proto jsme se rozhodli udělat další krok. Abyste měli jistotu, že kupujete na Dobro svoje i planety, domluvili jsme se se společností CI3 na změření uhlíkové stopy našeho e-shopu.

Pomoc Ukrajině

V Nakup na Dobro nabízíme ekologickou doprava zdarma, kterou můžete za oplátku proměnit v dobrý skutek. Ještě před hodinou to byla Kytka pro babi a dědu, se kterou jste mohli udělat radost osamělým seniorům. Aktuální situace si ale žádá činy – alespoň takové, jaké jsou v našich silách a možnostech. Proto s námi momentálně můžete pomoci Ukrajině.

Zobrazuji 1–12 z 26 záznamů