Udržitelná doprava ZDARMA

UDRŽITELNÁ DOPRAVA ZDARMA

Hledali jsme dopravu, které by sama planeta dala zelenou. A našli. Exkluzivní partnerství s dopravcem DPD nám umožní doručovat Dobro až k vám do domu, nízkoemisně a zcela zdarma, ať už bude hodnota vašeho nákupu jakákoliv.

PROČ PARTNERSTVÍ PRÁVĚ S DPD?

DPD si uvědomuje, že může Dobro doručit do stovky měst, ale jen na jedné planetě. Proto jede vlastní zelenou strategií. Svou uhlíkovou stopu měří a aktivně snižuje. Plánem společnosti DPD (a celé její mateřské společnosti Geopost) je dosažení čistých nulových emisí do roku 2040 (tzv. net-zero). Tento cíl je schválen iniciativou Science Based Targets.

Společnost Geopost je první globální společností pro doručování balíků, jejíž krátkodobé i dlouhodobé cíle snižování emisí CO2 schválila výše uvedená iniciativa Science Based Targets (SBTi). Dosažení net-zero mimo jiné znamená, že DPD do roku 2040 sníží svoje emise skleníkových plynů o 90 % (vs. rok 2020).

Tím to ale nekončí. Do roku 2027 si DPD dalo za cíl doručovat v 320 evropských městech (nechybí mezi nimi Praha nebo Ostrava) zcela nízkoemisně (pouze alternativní vozidla bez dodávek poháněných spalovacími motory).

Obrázek

VĚDĚLI JSTE, ŽE…?

DPD nehází zpátečku, co se čistého ovzduší týče. Není tak výjimkou, že v některých městech (například v Praze, Ostravě nebo Plzni) doručují kurýři balíky na elektrokolech, tříkolkách, elektro-dodávkách nebo pěšky. Chce zkrátka pomoci městům lépe dýchat.

Pokud by vás zajímalo více o společensky prospěšných aktivitách DPD a máte chvilku, můžete přejít přímo na web DPD.

 

Přidejte Dobro navíc
Buďte taky Radovan

O Dobré skutky u nás není nouze. Na oplátku za to, že ušetříte za dopravu od DPD, můžete konat Dobro na jedno kliknutí. Do nákupního košíku máte možnost kromě produktů přidat i příspěvek pro Nadační fond Radovan Nikol a Petra Leitgeb a pomoci tak lidem ve složitých životních situacích.

BALENÍ V DUCHU ZERO WASTE

Jsme si vědomi, že nejlepší obal je ten, který nikdy nevznikl. Proto recyklujeme obaly, použitým a vratným krabicím dáváme druhou šanci. Nemusíte mít obavy, zaměstnanci integračního sociálního podniku EMEDIS, kteří budou mít vaše objednávky v rukách, se s láskou postarají o to, aby udržitelné balení zachránilo planetu i Dobro vaší zásilky.

Dobro běžně balíme do již jednou použité kartonové krabice,

která se kvalitou vyrovná krabicím novým a předčí je v šetření přírody a nákladů. Pokud potřebujeme krabici dodat štábní kulturu, polepíme ji ekologickou papírovou páskou s potiskem nebo stylovým razítkem, což je nejekologičtější varianta.

Ekologicky nebalíme jen na venek, ale i uvnitř.

K výplni balíků nejčastěji používáme kartonovéstřiže vlastní výroby (tedy karton, který už nelze kvůli nedostačující kvalitě využít jako obal), zmačkaný papír nebo vlnitou papírovou lepenku.

Balení křehkého zboží je vždy oříšek.

Naši dodavatelé nám ale většinou křehké předměty dodají pečlivě zabalené. My je tak pouze přibalíme do hromadného balíčku. Když je potřeba, používáme vlnitou lepenku. Pro extra křehké předměty či skleněné lahve pak speciální ochranné obaly z polystyrenu. Doufáme, že obaly pak ještě někdy využijete nebo alespoň pečlivě zrecyklujete.