Dobrý pocit
Váš košík zatím neobsahuje žádné dobro.
Změníte to?

Esenciální olej Palo santo

30% esenciální olej ze vzácného ekvádorského dřeva má příjemnou a uklidňující vůni, navozuje pohodu a má harmonizující účinky. 

Celý popis produktu
399 Kčs DPH
330 Kč bez DPH
Popis
Popis produktu
SDG 3 - Zdraví a kvalitní život SDG 12 - Odpovědná výroba a spotřeba

Ponořte se do tajů ekvádorské aromaterapie s esenciálním olejem Palo santo. 30% esenciální olej ze stromu Palo santo, který pochází z Jižní Ameriky, dostává svému jménu do posledního písmenka. Palo santo totiž znamená v překladu „svaté dřevo“. 

Při procházce v lesích Ekvádoru na pacifickém pobřeží tento strom neomylně poznáte podle intenzivní vůně silic, které obsahuje. O panenském esenciálním oleji, který se ze dřeva rostliny Bursera graveolens extrahuje, ví každý obyvatel oblasti Manabí, která je výskytem těchto stromů známá od pradávna. 

Esenciální olej Palo santo se využívá v aromaterapii pro svou příjemnou uklidňující vůní – navozuje klid, pohodu, odbourává stres, zmírňuje úzkosti a pomáhá s usínáním. 

Původ a výroba oleje: Éterický olej je získáván parní destilací bez chemických přísad. Pro výrobu oleje nejsou káceny živé stromy, ale zpracovávají se výhradně ty, které odumřou. Až poté, co leží delší dobu na místě, získávají silice stromů svůj typický charakter a vůni. Místní obyvatelé pak tyto spadlé stromy v lesích vyhledávají a až následně se z nich získává éterický olej. 

Tradiční využití oleje: 
• Používá se při aromaterapii. 
• Odstraňuje stres, napětí a emocionální nestabilitu. 
• Zahání deprese, úzkosti a pocity strachu. 
• Má uklidňující účinky, pomáhá řešit problémy s usínáním. 
• Tiší bolest a pomáhá i při migrénách. 
• Je protizánětlivý. 
• Podporuje koncentraci a kreativitu. 
• Prohlubuje meditační zážitek. 
• Působí proti alergiím. 
• Podporuje imunitu. 
• Je vhodný při infekcích dýchacích cest. 
• Lze používat i jako přírodní repelent. 

Jedná se o esenciální olej, ne farmaceutický výrobek, upozorňujeme proto, že výše uvedený výčet jsou pouze oblasti, kde Palo santo může pozitivně působit. 

 

Parametry

Parametry

Objem 0,005 l
Záruka 2 roky
Druh produktu na doma Bytové doplňky
Označení Bio
SDGs SDG 3 - Zdraví a kvalitní život, SDG 12 - Odpovědná výroba a spotřeba
Značka Holistic Solutions
Hmotnost 0,03 kg
Fotky
O výrobci

Holistic Solutions

Společnost Holistic Solutions podniká v nejexotičtějších zemích Afriky a Asie s cílem přispět k udržitelnému rozvoji nejchudších komunit. Transferem know-how a inovací chrání životní prostředí, zdroje pitné vody a rozvíjí udržitelné zemědělství. Tým je složen z nadšených odborníků s vášní pro práci, která má smysl. Jejich aktivity jdou v souladu s principem ,,přemýšlet globálně, jednat lokálně“.

V roce 2019 firma získala první místo v Cenách SDGs v kategorii Zahraniční rozvojové spolupráce za fair trade projekt mojeMORINGA, jenž od roku 2015 fair trade spoluprací podporuje farmářky z etiopského venkova pěstujících rostlinu moringa, kterou sklízí a suší.

Dnes je do projektu zapojeno přes 150 místních farmářů a jejich vzájemná spolupráce se společností Holistic Solutions prospívá nejen široké místní komunitě, ale i krajině, jelikož s větším odbytem místní farmáři sází více stromů moringy olejodárné, což pomáhá zabraňovat erozi, a jedná se tak o dobrou adaptační strategií na změnu klimatu. Moringové fair trade produkty firma v ČR prodává pod značkou TIBIBIRI, což v amharštině, etiopském jazyce, znamená ,,přátelství, partnerství“.

Další produkty stejného výrobce
Detail
Holistic Solutions
Moringa tablety 360 tbl.

Moringové tablety posílí vaší imunitu a fyzickou kondici. Jsou vyrobeny ze 100% přírodního prášku nejvyšší kvality z listů stromu moringa.

499 Kč
Detail
Detail
Holistic Solutions
Moringový olej 30 ml

Za studena lisovaný moringový olej prvotřídní kvality s antioxidanty, vitamíny a minerály, který má blahodárné účinky pro pleť i vlasy.

290 Kč
Detail
Detail
Holistic Solutions
Moringový olej 100 ml

Za studena lisovaný moringový olej prvotřídní kvality s antioxidanty, vitamíny a minerály, který má blahodárné účinky pro pleť i vlasy.

650 Kč
Detail
Detail
Holistic Solutions
Africké mýdlo s moringou

Moringové mýdlo je 100% přírodní a udělá radost každému, koho zajímá čistá přírodní kosmetika s moringovým extraktem a moringovým olejem.

160 Kč
Detail
Detail
Holistic Solutions
Esenciální olej Palo santo

30% esenciální olej ze vzácného ekvádorského dřeva má příjemnou a uklidňující vůni, navozuje pohodu a má harmonizující účinky. 

399 Kč
Detail
Detail
Holistic Solutions
Bylinná směs Moringa s růží

Sypaný čaj ze 100% přírodních lístků stromu Moringa oleifera z jižní Etiopie v kombinaci s květy růže a bylinami. Fér nákupem podpoříte etiopské farmáře a jejich rodiny.

229 Kč
5 725 Kč/1kg
Detail

Proč u nás nakupovat

Udržíte si dobrý pocit
Balení v duchu zero waste
Podpora lidí s handicapem

Zasaďte objednávku i strom

Pomozte nám obnovit české lesy po kůrovcové kalamitě v okolí našeho skladu. Za každou platbu přes Google Pay za vás se společností Google a organizací PEFC vysadíme jeden strom. Podpoříte obnovu lesů na Vysočině a navíc snížíte uhlíkovou stopu svých nákupů. Čím více plateb přes G Pay, tím více dobra!

Více o G Pay
Logo PEFC
Dárky, které mají skutečně smysl