Dobrý pocit
Váš košík zatím neobsahuje žádné dobro.
Změníte to?

Dobro dny namísto Black Friday

Stejně jako během dalších 364 dní v roce se i na Black Friday vydáváme cestou dobročinnosti. Protože narozdíl od (mnohdy falešných) slev se o Dobré skutky nemusíte rvát před výkladní skříní.

Ulovte si namísto slevy Dobrý skutek

Slevové šílenství není šálek kávy nejen pro nás, ale ani pro desítky sociálních podniků, dobročinných organizací a chráněných dílen, jejichž výrobky u nás najdete a které vám s láskou a pečlivostí připravují naši zaměstnanci s hendikepem. 

Namísto toho jsme se zapojili do světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesdaykterý představuje protipól nákupního šílenství na Black FridayKoná se vždy první úterý po Black Friday (a po Dni díkůvzdání) a letos připadá na 29. listopad 2022. V tento den se celý svět spojí, aby inspiroval ke štědrosti. 

V rámci Dobro dnů tak od 25. do 29. listopadu přispějeme za každou objednávku na teplý oběd pro děti!

Co jste o Black Friday možná netušili

  1. Český zákazník během Black Friday utratí přibližně 5 900 Kč. Naproti tomu průměrný roční dar na dobročinné projekty se pohybuje kolem 500 Kč. Hodnota celkových nákupů online nebo v kamenných prodejnách pak v Česku vyšplhá až na 7 miliard korun, kdežto v minulém roce se během jednoho dne na Giving Tuesday vybralo 95 milionů korun. 

  2. Na českém trhu dosahují skutečné slevy během akce Black Friday pouhých cca 19 %. Často se stává, že výše slevy uvedené na cenovce produktu neodpovídá skutečné výši slevy, která je nižší. Obchodníci rádi využívají trik krátkodobého zvýšení ceny a nastavení slevy na takové procento, aby neprodělali.

  3. Průměrný Čech zakoupí v rámci Black Friday celkem 3–4 produkty. Jen ve Spojeném království se vyhodí až 80 % produktů zakoupených během Black Friday již po prvním použití.

 

Pár rad jak vyzrát nad nákupním šílenstvím

  1. Kupujte jen to, co opravdu potřebujete. Spousta lidí pod nátlakem obrovských slev koupí hromadu věcí, které by si normálně nikdy nepořídili. Napište si seznam věcí, které si dlouhodobě přejete, nebo které potřebujete a potěší vás u nich nižší cena. Nenakupujte ale nic, co na seznamu nemáte, jen proto, že by se to „mohlo hodit“. Díky tomu se vyhnete impulzivním koupím a naopak Black Friday využijete pro své Dobro a ovládnete spíše vy jeho než on vás.
  2. Nakupujte v souladu se svými hodnotami. Není nic špatného na tom podpořit oblíbenou značku nebo výrobce během slevového období. Pokud narazíte na ekologické a udržitelné produkty, kterými se běžně obklopujete, se slevovou nabídkou, s klidným svědomím ji využijte. K uvědomělému nakupování vám můžou pomoci 3 jednoduché otázky: "Kolik již vlastním? Jak moc to budu nosit/používat? Jak dlouho to vydrží?"
  3. Vyberte si organizace, které ze svých výtěžků podporují ostatní. Třeba jako náš e-shop. Řada organizací si během tohoto období vybere projekt, kterému daruje obvykle 10-15 % svého obratu z tohoto dne. I vy sami se můžete jednoduše zapojit a vybrat si Giving Tuesday výzvu, kterou chcete podpořit. Od pomoci seniorům, lidem s hendikepem, zvířatům v útulku, nebo nemocným dětem. 
  4. Hoďte očko na falešné slevy. Jak už jsme nastínili, pouze 19 % slev můžeme v Česku považovat za skutečné. Vy si to ale můžete snadno sami ověřit na webu Hlídač Shopů v podobě rozšíření do vašeho prohlížeče. Na každé stránce produktu daného e-shopu uvidíte historii cen (původní je modrá a aktuální je červená) i reálnou výši slevy na Black Friday. Můžete tak zjistit, že některé e-shopy slevu ve skutečnosti vůbec nemají, nebo je například jen 10 až 15 % namísto 50 % či 70 %. 
  5. Nepotřebné věci hned nevyhazujte, ale darujte. Ať už jste si pořídili kousek, který nakonec nevyužijete, nebo jste dostali dárek, který už máte, dejte mu druhou šanci. Nabídněte své poklady kamarádce, vyswapujte je, prodejte na second handových portálech, nebo odložené věci darujte charitativním organizací

Dobro, které potěší vaše blízké, planetu i peněženku

Detail
Albatros media
Kniha Mia a svět

Budoucnost planety v rukách malé objevitelky. Příběh s velmi silným poselstvím od Barbary Nesvadbové a Lucie Mádlové s dechberoucími ilustracemi od Renáty Fučíkové. 

299 Kč
Detail
Detail
Sonnentor
Aladinovo koření do kávy

Zpestřete si chuť kávy lahodným Aladinovým kořením od Sonnentor ve znovupoužitelné dózičce. Obsahuje orientální směs z kardamomu, skořice, nového koření a hřebíčku, které v horké kávě uvolní sladké a citrónové aroma.

175 Kč 5 000 Kč/1Kg
Detail
Detail
VonTree Candle
Dárková sada bezobalových čajových svíček

Dárková sada 6 bezobalových zero waste svíček ze 100% přírodního včelího vosku v doprovodu skleněného kalíšku. Vyrobená neslyšící tvůrkyní, která část zisku věnuje Svazu neslyšících a nedoslýchavých.

189 Kč
Detail
Detail
Nakup na Dobro
Noční obloha oslazená Dobrem

Pusa umazaná od horké čokolády, cukrová nadílka po všech kapsách a souboj o místo u krbu. Kouzlo Vánoc? Lusknutím prstů ho proměňte v Dobro Vánoc a pomozte těm, kteří si pod stromeček přejí střechu nad hlavou.

499 Kč
Detail
Detail
Sonnentor
Čaj Čas na perníček

Díky tomuto čaji se v mžiku celým domem rozprostře nasládlá a kořeněná vůně perníčků! Vychutnejte si jej místo dezertu (a nebo ještě lépe spolu s ním) a prohřejte se během mrazivých dní.

95 Kč
Detail
Detail
VonTree Candle
Přírodní sójová svíčka Lesní pohádka

Ručně litá přírodní svíčka vyrobená neslyšící tvůrkyní ze sojového vosku a 100% přírodních esenciálních olejů z cedru a borovice. V myšlenkách vás přenese do lesa i s dobrým pocitem z toho, že jste pomohli sluchově hendikepovaným lidem.

269 Kč
Detail
Detail
Sonnentor
Dárkové balení čajů - Vánoce

Advent, Vánoce, Tři králové. Tři pohádkové období v roce ukryté ve třech nejlahodnějších čajích. Ponořte se do voňavého šálku jemně nasládlého čaje a nechte se unést do příběhu, který tento čas vypráví.

315 Kč
Detail
Detail
Green Cat
Krmítko zachraňující život

Osvědčené krmítko z recyklovaných nápojových kartonů, do kterého se vejdou tři lojové koule a můžete v něm naservírovat i jablíčka.

125 Kč
Detail
Detail
Nakup na Dobro
Kapsa malá se zipem – Květiny

Ušitá ze zbytkových látek, rukama i srdcem lidí s tělesným hendikepem. Svačinová kapsa, nebo kosmetická taštička? Sami najděte využití pro limitku, která je k dostání pouze na našem e-shopu.

169 Kč
Detail

Zdroje

https://inspirace.heureka.cz/black-friday/
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cesi-behem-black-friday-utrati-v-e-shopech-sedm-miliard-stejne-jako-loni/2282736
https://pooh.cz/2019/11/24/kouzla-s-cenami-na-black-friday-nenechte-se-napalit-pouzijte-hlidac-shopu/

Mohlo by vás zajímat

Andělský prosincový cashback až 1 000 Kč

Otálíte s pořízením vánočních dárků? Tak to pro vás máme Dobrou zprávu! Vyberte si z bohatého výběru udržitelných dárků od stovky sociálních podniků, chráněných dílen, dobročinných organizací a lidí s hendikepem, které potěší nejen blízké a přírodu, ale i vaši peněženku. Jste zvědaví? 

Dobro dny namísto Black Friday

Stejně jako během dalších 364 dní v roce se i na Black Friday vydáváme cestou dobročinnosti. Protože narozdíl od (mnohdy falešných) slev se o Dobré skutky nemusíte rvát před výkladní skříní.

Přepychové a udržitelné! Tipy na luxusní dárky pro fajnšmekry

Kdy jindy se nechat pořádně hýčkat než o Vánocích? Nahoďte hygge atmosféru a obklopte se produkty té nejvyšší kvality, vyrobenými šetrným způsobem k přírodě a za spravedlivých podmínek. Ať už se pod stromečkem rozhodnete potěšit partnera, manželku, ségru, nebo sami sebe (nebojte, nikomu to neřekneme).

Tipy na dárky do 500 Kč

Ježíšek začíná přešlapovat za dveřmi a vy už si lámete hlavu nad tím, kde letos ulovíte dárky, které šetří přírodu i vaši peněženku? Zapalte svíčku, usrkněte horkého čaje a vyberte si z naší bohaté nabídky udržitelných dárků za hubičku. Mixu malých radostí, se kterými uděláte kopec parády a spoustu radosti obdarovaným i českým sociálním podnikům, chráněným dílnám a dobročinným organizacím, které nákupem podpoříte.

Náhodný výběr dobra

Detail
.pepper..field
Sada s mlýnkem z českého jasanu

Ručně vyráběný mlýnek z českého masivního jasanu,  české zkumavky s 3 x 75 g všech Kampotských pepřů a krabička z Poličky.

3 499 Kč
Detail
Detail
Tichý svět
Online osvětový workshop o světě neslyšících

Poznejte svět neslyšících! Nabízíme praktický interaktivní workshop o světě neslyšících i s ukázkou základů českého znakového jazyka.

3 790 Kč
Detail
Detail
Tichý svět
Online skupinový kurz znakového jazyka pro začátečníky

Díky online výuce se můžete učit znakový jazyk s neslyšícím lektorem z pohodlí domova a ušetříte čas.

3 390 Kč
Detail
Detail
Tichý svět
Odličovací kosmetické tampony

Praktické a pratelné odličovací tampony, které nezatěžují přírodu a životní prostředí. Aby vám je pračka „nesežrala“, tampony jsou dodávány v pytlíku vhodném na praní. 

149 Kč
Detail
Detail
Econea
laSaponaria Krém na ruce s damašskou růží BIO

Krém na ruce z olivového oleje v BIO kvalitě a návykovou vůní, který zregeneruje namáhané a unavené ruce a stane se jejich nejlepším přítelem.

169 Kč
Detail
Detail
Holistic Solutions
Esenciální olej Palo santo

30% esenciální olej ze vzácného ekvádorského dřeva má příjemnou a uklidňující vůni, navozuje pohodu a má harmonizující účinky. 

419 Kč
Detail