Dobrý pocit
Váš košík zatím neobsahuje žádné dobro.
Změníte to?

Čokoláda pro malé objevitele

Tmavá 70% čokoláda rodinné čokoládovny HERUFEK vyrobená přímo z bobů od farmářů z Ugandy, zabalená v kompostovatelném obalu s ilustrací od Renáty Fučíkové ke knize Mia a svět.

Celý popis produktu
130 Kčs DPH
113 Kč bez DPH
2 600 Kč/1kg
Ikona upozornění
Chcete si nechat produkt obrandovat vaším logem?
Popis
Popis produktu
SDG 1 - Konec chudoby SDG 8 - Důstojná práce a ekonomický růst SDG 12 - Odpovědná výroba a spotřeba

Tmavá 70% čokoláda s krémově jemnou konzistencí s tóny tropického ovoce a banánu. Limitovaná edice navazující na knihu Mia a svět, vyrobená speciálně pro malé objevitele a objevitelky. 

Čokoláda je vyráběna metodou bean-to-bar, kdy je její produkce pod pečlivým dohledem od kakaového bobu až po tabulku čokolády. 

Kakaové boby pro tuto 70% čokoládu pěstují farmáři v regionu Bundibugyo, v západní části Ugandy, jehož součástí je také přírodní rezervace Semuliki Forest. V oblasti působí sociální podnik Latitude Trade Cacao (certifikovaná B Corporation). Ten zajišťuje společnou centrální fermentaci kakaových bobů a sušení ve špičkové kvalitě. Sociální podnik s více než 500 farmáři chce dále rozvíjet férový výkup kakaa, trénink dobré praxe pěstování kakaa či mikrofinancování dalšího rozvoje farmářů. Produkce prémiového kakaa přináší místní komunitě výrazné zlepšení životní úrovně. 

Ty nejlepší kakaové boby pak v jihomoravské čokoládovně HERUFEK ručně přeberou, upraží, odslupkují a melou na žulových kamenech desítky hodin. Poté se čokoládová hmota nechá odpočinout několik týdnů v chladu, ztemperuje se do tabulek a je ručně zabalena. 

Z každé prodané tabulky putuje 10 Kč ve prospěch organizace Junák – český skaut.

Parametry

Parametry

Výživové údaje Energetická hodnota ve 100 g produktu: 2 326 kJ/563 kcal; tuky 40 g, z toho nasycené mastné kyseliny 24 g; sacharidy 36 g, z toho cukry 30 g; bílkoviny 9,1 g; sůl 0,01 g.
Složení Kakaové boby bio, třtinový cukr bio, kakaové máslo bio. Obsah kakaové sušiny minimálně 70 %. Ve výrobě dochází ke zpracování všech typů ořechů, arašídy a mléko.
Země původu Česká republika, Uganda
Hmotnost 0,05 kg
Označení Branding, Charitativní, Bio
SDGs SDG 1 - Konec chudoby, SDG 8 - Důstojná práce a ekonomický růst, SDG 12 - Odpovědná výroba a spotřeba
Druh produktu na zub Čokolády
Značka Herufek
Fotky
O výrobci

HERUFEK Chocolate

Jsme malá rodinná čokoládovna z jihomoravské Čejče, kde obklopeni nekonečnými vinohrady vyrábíme od roku 2015 vlastní "bean to bar" čokoládu. Kakaové boby nakupujeme přímo od farmářů či jejich sdružení, s nimiž udržujeme dlouhodobě fungující vztahy založené na vzájemné důvěře.

Suroviny, které u nás v čokoládovně používáme, jsou v BIO kvalitě, vypěstované s respektem k přírodě a s pokorou k lidské práci. Již od samotného počátku našeho podnikání jsme věděli, že chceme být v naší činnosti plně transparentní, a proto se od nás vždy dozvíte podrobné informace o každém z našich produktů. Nabízíme také zážitkové exkurze v naší manufaktuře.

Přesvědčte se sami, že výroba čokolády pro nás není pouhou prací, ale zejména zábavou, radostí a životním stylem!

Další produkty stejného výrobce
Detail
Herufek
Čokoláda pro malé objevitele

Tmavá 70% čokoláda rodinné čokoládovny HERUFEK vyrobená přímo z bobů od farmářů z Ugandy, zabalená v kompostovatelném obalu s ilustrací od Renáty Fučíkové ke knize Mia a svět.

130 Kč
2 600 Kč/1kg
Detail

Proč u nás nakupovat

Udržíte si dobrý pocit
Balení v duchu zero waste
Podpora lidí s handicapem

Zasaďte objednávku i strom

Pomozte nám obnovit české lesy po kůrovcové kalamitě v okolí našeho skladu. Za každou platbu přes Google Pay za vás se společností Google a organizací PEFC vysadíme jeden strom. Podpoříte obnovu lesů na Vysočině a navíc snížíte uhlíkovou stopu svých nákupů. Čím více plateb přes G Pay, tím více dobra!

Více o G Pay
Logo PEFC
Dárky, které mají skutečně smysl