Dobrý pocit
Váš košík zatím neobsahuje žádné dobro.
Změníte to?
  • Úvod
  • Blog
  • Čím více plateb přes Google Pay, tím více dobra!

Čím více plateb přes Google Pay, tím více dobra!

Pokud od dnešního dne zaplatíte svou objednávku na Nakup na Dobro přes Google Pay, ve spolupráci se společností Google a organizací PEFC za vás vysadíme jeden strom. Podpoříte tak obnovu lesů na Vysočině a navíc snížíte uhlíkovou stopu svých nákupů. Kolik stromů společně vysázíme? Nahlédněte s námi do zákulisí natáčení vánočního spotu pro Google Pay a načerpejte atmosféru našeho udržitelného e-shopu. 

Uvidíte záběry z dílen našich lokálních výrobců, za kterými jsme se s kamerou vydali. Navštívili jsme Tichou kavárnu, která pro nás exkluzivně připravila blend kávy v originálním balení Nakup na Dobro. Tichá kavárna představuje prostor, kde mohou neslyšící pracovat, využít své schopnosti a ukázat sobě i svému okolí, že i v tak náročném oboru, jakým je pohostinství, se mohou s úspěchem uplatnit. Zisk z provozu Tiché kavárny je použit výhradně k jejímu dalšímu rozvoji a podpoře služeb pro neslyšící.

Oko naší kamery zachytilo i to, jak malují hrníčky v chráněné keramické dílně Sananim, která je v ČR jedním z nejstarších a dnes i největších nestátních poskytovatelů služeb v oblasti léčby závislostí. Cílem dílny je pomoci těm, kteří se rozhodli změnit život se závislostí a po úspěšné léčbě se vrací zpět do života.

Cestou do našeho skladu na Vysočině, jsme se zastavili v chráněné dílně Meryup, kde zaměstnávají osoby znevýhodněné na trhu práce. Zamysleli jste se někdy nad tím, co se děje s velkoplošnými materiály, jako například bannery na budovách, když už přestanou plnit svůj účel? Normálně takový materiál putuje na skládku nebo do spalovny...nebo do dílen jakou MeryUp rozhodně je. Pod rukama pracovníků dílny se plachta mění v obaly na knihy, batohy, penály, pouzdra a jiné praktické drobnosti. Všechny jsou kvalitní, pevné a hlavně – jedinečné. Takové, jaké jinde nenajdete. Je na nich totiž kousek té nádherné budovy, co stojí nahoře na Václaváku. A až dojde banner, žádné další nebudou. Alespoň ne z Muzea.

Vydali jsme se po stopách Dobra i do našeho skladu, kde pro vás všechny dárky šetrně a zero waste balíme.

"Lidé z Ergotepu jsou u projektu od samého začátku a to znamená velký závazek. Nechtějí o udržitelnosti jenom mluvit, chtějí ji i vytvářet. Proto jsme pro skladování produktů do e-shopu vybrali opuštěnou až skoro chátrající budovu v Havlíčkově Brodě, která musela projít rozsáhlou rekonstrukcí a byl ji vdechnut nový život. Při balení se nevytváří přebytečný odpad, použité krabice se skartují a vytváří se z nich výplň, která se vkládá do balíčků, aby objednávky dorazily nepoškozené až k zákazníkům,” dodává Jiří Černý, generální ředitel sociálního podniku Ergotep

A svojím nákupem podpoříte lidi s handicapem, kteří se o e-shop starají a dali se s námi na Dobro.

Ve videu nesmí chybět i udržitelná doprava balíčků dobra, kterou pro e-shop exkluzivně zajišťuje v rámci partnerské spolupráce společnost DPD.

„V rámci naší dlouhodobé zelené strategie 100% kompenzujeme uhlíkovou stopu u každého přepravovaného balíku. Do míst, kde je to možné navíc doručujeme elektrododávkami, elektrokoly nebo pěšími kurýry,“ k dopravě doplnil Miloš Malaník, ředitel české pobočky DPD. Více o ekologické dopravě DPD se dočtete ZDE.

Za to, že na e-shopu Nakup na Dobro ušetříte za dopravu, můžete dobro vrátit jinde. Za každou platbu přes Google Pay za vás zasadíme ve spolupráci se společností Google a organizací PEFC jeden strom. Google Pay je rychlý a snadný způsob placení na milionech míst – na webu, v obchodech a na dalších místech. V jediné službě nabízí vše, co u pokladny potřebujete, a vaše platební údaje jsou přitom v bezpečí. Svůj účet navíc můžete spravovat kdekoli – na webu nebo v aplikaci.

Mohlo by vás zajímat

Andělský prosincový cashback až 1 000 Kč

Otálíte s pořízením vánočních dárků? Tak to pro vás máme Dobrou zprávu! Vyberte si z bohatého výběru udržitelných dárků od stovky sociálních podniků, chráněných dílen, dobročinných organizací a lidí s hendikepem, které potěší nejen blízké a přírodu, ale i vaši peněženku. Jste zvědaví? 

Dobro dny namísto Black Friday

Stejně jako během dalších 364 dní v roce se i na Black Friday vydáváme cestou dobročinnosti. Protože narozdíl od (mnohdy falešných) slev se o Dobré skutky nemusíte rvát před výkladní skříní.

Přepychové a udržitelné! Tipy na luxusní dárky pro fajnšmekry

Kdy jindy se nechat pořádně hýčkat než o Vánocích? Nahoďte hygge atmosféru a obklopte se produkty té nejvyšší kvality, vyrobenými šetrným způsobem k přírodě a za spravedlivých podmínek. Ať už se pod stromečkem rozhodnete potěšit partnera, manželku, ségru, nebo sami sebe (nebojte, nikomu to neřekneme).

Tipy na dárky do 500 Kč

Ježíšek začíná přešlapovat za dveřmi a vy už si lámete hlavu nad tím, kde letos ulovíte dárky, které šetří přírodu i vaši peněženku? Zapalte svíčku, usrkněte horkého čaje a vyberte si z naší bohaté nabídky udržitelných dárků za hubičku. Mixu malých radostí, se kterými uděláte kopec parády a spoustu radosti obdarovaným i českým sociálním podnikům, chráněným dílnám a dobročinným organizacím, které nákupem podpoříte.

Náhodný výběr dobra

Detail
.pepper..field
Sada s mlýnkem z českého jasanu

Ručně vyráběný mlýnek z českého masivního jasanu,  české zkumavky s 3 x 75 g všech Kampotských pepřů a krabička z Poličky.

3 499 Kč
Detail
Detail
Tichý svět
Online osvětový workshop o světě neslyšících

Poznejte svět neslyšících! Nabízíme praktický interaktivní workshop o světě neslyšících i s ukázkou základů českého znakového jazyka.

3 790 Kč
Detail
Detail
Tichý svět
Online skupinový kurz znakového jazyka pro začátečníky

Díky online výuce se můžete učit znakový jazyk s neslyšícím lektorem z pohodlí domova a ušetříte čas.

3 390 Kč
Detail
Detail
Tichý svět
Odličovací kosmetické tampony

Praktické a pratelné odličovací tampony, které nezatěžují přírodu a životní prostředí. Aby vám je pračka „nesežrala“, tampony jsou dodávány v pytlíku vhodném na praní. 

149 Kč
Detail
Detail
Econea
laSaponaria Krém na ruce s damašskou růží BIO

Krém na ruce z olivového oleje v BIO kvalitě a návykovou vůní, který zregeneruje namáhané a unavené ruce a stane se jejich nejlepším přítelem.

169 Kč
Detail
Detail
Holistic Solutions
Esenciální olej Palo santo

30% esenciální olej ze vzácného ekvádorského dřeva má příjemnou a uklidňující vůni, navozuje pohodu a má harmonizující účinky. 

419 Kč
Detail