Dobrý pocit
Váš košík zatím neobsahuje žádné dobro.
Změníte to?
  • Úvod
  • Nakup na Dobro očima Ergotepu

Nakup na Dobro očima Ergotepu

Proč Nakup na Dobro? Otázka společenské odpovědnosti je pro Ergotep vždy důležitým tématem. Když vedení oslovila zakladatelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová s vizí vytvořit e-shop s udržitelnými dárky, pro který by Ergotep zajišťoval samotný provoz, bez váhání souhlasili.

„Dlouholetá cesta našich firem vedla ke společnému cíli a zhmotnila totožnou myšlenku v podobě e-shopu Nakup na Dobro. Jsme hrdí, že můžeme být průkopníkem společenské odpovědnosti a ukázat společnosti pohled v jasnějším světle. Těšíme se, až budeme společně vzpomínat na začátky tohoto úspěšného projektu,“ dodává generální ředitel Ergotepu Jiří Černý.

Hlavním smyslem jejich podnikání Ergotepu je začlenění osob s hendikepem do běžného života. 
Hendikep není brán jako překážka, ale jako příležitost. Vzorovým příkladem je zaměstnanec Ondra, který v Ergotepu pracuje více jak 13 let. Od narození je neslyšící, tak  mu vytvořili pracovní místo „na míru“, upravené pracovní prostředí, zkrácená pracovní doba atd.

A podobných příkladů mají ve firmě mnoho, konkrétně 284. Být součástí projektu Nakup na Dobro navíc dává možnost vytvořit desítky pracovních míst, od balení objednávek až po zákaznický servis právě pro lidi s hendikepem.

Lidé z Ergotepu jsou u projektu od samého začátku a to znamená velký závazek. Nechtějí o udržitelnosti jenom mluvit, chtějí ji i vytvářet. Proto si pro skladování produktů do e-shopu vybrali opuštěnou až skoro chátrající budovu v Havlíčkově Brodě, která musela projít rozsáhlou rekonstrukcí a byl ji vdechnut nový život. Při balení se nevytváří přebytečný odpad a použité krabice se skartují a vytváří se z nich výplň, která se vkládá do balíčků, aby objednávky dorazily nepoškozené až k zákazníkům.

Nakup na Dobro není jen o udržitelnosti, ekologii a sociálním pohledu, ale také o vzájemné spolupráci. Dodavateli produktů jsou malé podniky, živnostníci, ale především neziskové organizace a sociální podniky, kterým Asociace společenské odpovědnosti. a Ergotep pomáhají růst v oblasti e-commerce. Těmto firmám mnohdy chybí dostatek zkušeností, času a finančních prostředků, aby mohli spustit vlastní e-shop.

Z myšlenky a vize se vytvořil projekt, ve který věří nejen lidé v Ergotepu, ale všichni, co se o samotném projektu měli možnost dozvědět.

Mohlo by vás zajímat

Na pulty knihkupectví právě zamířila unikátní kniha pro děti s názvem Mia a svět od autorek Barbary Nesvadbové a Lucie Mádlové.
Barbara Nesvadbová napsala výpravnou knížku pro děti. Hlavní hrdinkou je holčička zachraňující planetu

Na pulty knihkupectví právě zamířila unikátní kniha pro děti s názvem Mia a svět od autorek Barbary Nesvadbové a Lucie Mádlové. Poutavý příběh děti provází současným světem takovým, jakým je a učí je, aby měly rády svou planetu a přemýšlely o její budoucnosti. K lepšímu pochopení ne úplně lehkých a vždy veselých témat slouží zdařilé výpravné ilustrace Renáty Fučíkové, Evy Bartošové a Zuzana Mulíčkové. Knihu vydalo nakladatelství Albatros a jejím odborným garantem je Asociace společenské odpovědnosti.

Jak vybavit děti do školy prakticky, originálně a navíc odpovědně? Pořiďte jim školní potřeby na Nakup na Dobro

Prázdniny utekly jako voda a nespočet rodičů si nyní láme hlavu nad výběrem vhodných školních pomůcek. Jak se správně zorientovat v nepřeberném množství nejrůznějších značek i materiálů? V první řadě zkuste myslet ekologicky a ekonomicky zároveň. Na trhu je totiž celá řada produktů, které vašim potomkům můžou věrně sloužit i několik let. A navíc jsou šetrné k naší planetě. Vhodnou inspiraci najdete na e-shopu Nakup na Dobro, kde ke spoustě udržitelných vychytávek (nejen) do školy, můžete rovnou přikoupit také trochu dobra pro ostatní. A co je tu k mání pro školáky?

Náhodný výběr dobra

Detail
Ateliér paletky
Hodiny KUKU

 

Hodiny ze spárovky z malajského dubu a hřebíky z jednocestných palet. Každý kus je originál.

2 235 Kč
Detail
Detail
Green Smile
Kapsa na svačinu Dvojrohlík

Svačinová kapsa je skvělou náhradou za plastové sáčky a jednorázové ubrousky. Do kapsy se vejdou dva rohlíky nebo housky.

180 Kč
Detail
Detail
.pepper..field
Sada s mlýnkem z českého jasanu

Ručně vyráběný mlýnek z českého masivního jasanu,  české zkumavky s 3 x 75 g všech Kampotských pepřů a krabička z Poličky.

3 499 Kč
Detail
Detail
Tichý svět
Káva Nakup na Dobro z Tiché kavárny

První pražská kavárna s neslyšící obsluhou nabízí jedinečnou směs kávy, namíchanou pouze pro tento e-shop.

145 Kč
967 Kč/1kg
Detail